Kaltek Makina

  • Telefon +90-326 - 451 23 87 / 88

  • Email info@kaltek.com.tr

Hakkımızda

Hakkımızda

KALTEK Makina San. Tic. Ltd. Şti., anlaşmalı firmalara AR-GE hizmeti ve makina üretimi amacıyla Ağustos 1998’de 2 ortak ile Eski İskenderun Yolu üzeri 7. km de kuruldu. 2000 yılında şirketin büyümesine yönelik üçüncü ortak alındı.

2001 yılında yöneldiği boru sektöründeki gelişmeleri dikkate alarak, makine parkını ve takımını 2003’te bilgisayar destekli ve üniversal torna tezgahları alarak zenginleştirdi.

Toplam 5 kişilik kadro ile başlayan işletme yenilikçi ve modern zihniyeti göz önünde bulundurarak bugün 27 çalışanı ile kurulduğu günden bu yana sahip olduğu bilgi birikimi ve sunduğu hizmetlerle kendi sektöründe tercih edilen bir firma konumuna gelmiştir.

2005 yılında ISO 9001 ve 2011 yılında API Spec Q1 kalite yönetim sistemleri çalışmalarına başlama kararı, üst yönetim tarafından, kuruluşun stratejik kararları olarak alındı.

Kent içinde küçük bir işletme olarak üretim sektörüne katılan KALTEK Makina, 2007 yılından beri Antakya Organize Sanayi Bölgesindeki yeni tesislerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Her geçen gün kendini yenileyen ve yeniliklere her zaman açık bir çizgi takip eden KALTEK Makina, sloganı “Genç Güç” ile imalat sektöründe ağırlıklı olarak Ar-Ge, tasarım, özel makine imalatı, su- petrol- sondaj borularının bağlantı ürünleri (flanş, manşon), sondaj dizisi ekipmanı, kalıp imalatı, yedek parça üretimi ve fason hizmet dallarında faaliyet göstermektedir.